حقوق مادام‌العمر؛ دستاویزی برای انحراف در پرونده تخلف اقتصادی

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که این افراد با جوسازی قصد انحراف افکار عمومی را دارند، افزود: پس از گذشت ۳۲ سال از فعالیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی متوجه هستیم، زمانی که برخی حرکت‌های زشت و خیانت‌کارانه در کشور به وجود می‌آید و حق و حقوق بیت‌المال از بین می‌رود، برخی افراد اجازه نمی‌دهند که این مسائل از طریق دستگاه قضایی کشور رسیدگی شود.

 پرونده تخلف بزرگ اقتصادی بدون هیچ‌گونه جوسازی سیاسی و شانتاژگری‌ها بررسی شود

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم، یادآور شد: بنده از مخالفان طرح استیضاح وزیر اقتصاد بودم و اعلام کردم در این بحث تخلف اقتصادی بزرگ، اجازه بدهید که دستگاه قضایی، امنیتی و اطلاعاتی کشور وارد شود.

وی ادامه داد: تأکید داشتیم که این پرونده باید بدون هیچ‌گونه جوسازی سیاسی و شانتاژگری‌ها رسیدگی شود و زمانی که در مدت یکی دو ماه، دستگاه قضایی به نتیجه مثبتی رسید، آن را به مجلس اعلام کند.

اخوان بیان کرد: رئیسان سه قوه نیز همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ باید با یکدیگر تعامل و نشست داشته باشند و برای منافع کشور گام بردارند، بنابراین ما نیز بدون جنجال‌های سیاسی باید اجازه می‌دادیم که دستگاه قضایی به وظیفه خود عمل کند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، از دستگاه قضایی خواست تا تحت تأثیر هیچ مقام، یا قدرتی و جریانی در کشور قرار نگیرد، افزود: امروز مردم ایران پشتیبان عدالت و کسانی هستند که حقیقت را می‌گویند و از منافع ملی کشور حمایت می‌کنند؛ پیام من برای ملت ایران این است که برخی افراد در کشور خبرهایی را به وجود می‌آورند و بزرگ‌نمایی می‌کنند که بتواند تخلف سه‌هزار میلیاردی را تحت‌الشعاع قرار دهد.

 چرا برخی در جریان تخلف اقتصادی قاطعانه در مجلس صحبت نکردند

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس، با اعلام اینکه ملت ایران باید بدانند که برخی مسئولان قصد فضاسازی علیه مجلس را دارند؛ این افراد با وجودی که با استفاده از جایگاه خود، از امکاناتی همچون دریافت وام بهره‌مند شده‌اند و توانسته‌اند اجرای بعضی طرح‌های کلان عمرانی کشور را به بستگان نزدیک خود واگذار کنند، اما برای انحراف افکار عمومی، با به راه انداختن جریان‌های فکری و فشارها، تلاش می‌کنند علیه مجلس فضاسازی کنند.

اخوان با بیان این‌که این استفساریه از دوره ششم مجلس بوده است، ادامه داد: این حقوق درباره یک گروه و پایه است و ما حقوق مادام‌العمر نداریم، این فضاسازی است که بتوانند مسئله سه‌هزار میلیارد را تحت‌الشعاع قرار دهند.

وی تصریح کرد: کسانی به این مسئله انتقاد دارند، چرا در جریان تخلف اقتصادی قاطعانه در مجلس صحبت نکردند و فریاد ملت را نشنیدند و حتی درباره سئوال از رئیس‌جمهوری سکوت کردند و اجازه طرح موضوع را ندادند.

برخی وکیل‌الدوله هستند تا وکیل مردم

این عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس هشتم، با تأکید دوباره بر اینکه حقوق مادام‌العمری در کار نیست، گفت: شورای نگهبان نیز هیچ‌گاه تحت تأثیر هیچ مقام و قدرتی قرار نمی‌گیرد و به درستی کار خود را انجام می‌دهد.

اخوان، برخورد قاطعانه با متخلفان اقتصادی را خواست و آن را مطالبه همه مردم خواند و افزود: از آقای محسنی‌اژه‌ای که همواره داوطلب در برداشتن بارهای بزرگ و سنگین بوده است، تشکر و قدردانی می‌کنیم؛ زیرا می‌دانیم که فشارها بر این دستگاه افزایش پیدا کرده است و متأسفانه یکی از روزنامه‌های دولت فضاسازی نیز می‌کند.

به گفته این نماینده اصولگرای مجلس هشتم، نمایندگانی که به دنبال این فضاسازی‌ها هستند، حیثیت مجلس را زیر سئوال بردند و وکیل‌الدوله بودند تا وکیل مردم./

/ 0 نظر / 4 بازدید