آمادگی هلال احمر استان مرکزی برای آغاز تعطیلات نوروزی

به گفته وی راهنمایان مسافرین نوروزی با ارائه بروشورهای لازم با ۲۳ پست راهنمایی و شش پست خیمه نماز شامل ۳۰۰ نفر راهنما برای مسافران خدمات رسانی می‌کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح ۶۰ هزار جلد کتابچه آموزشی، ۵۰ هزار نقشه راهنمای استان و نقشه راه‌های کشور که شامل نقاط حادثه خیز، پست‌های امدادی و پست‌های راهنمایی است بین مسافران توزیع می‌شود.

سلیمی از اجرایی شدن طرح دوم در تعطیلات نوروزی در سطح استان خبر داد و گفت: طرح ملی امداد و نجات نوروزی از ۲۶ اسفند ماه جاری آغاز و تا ۱۴ فروردین سال ۹۱ با هدف افزایش آمادگی توان امدادگران در حوزه امداد و نجات ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این طرح به منظور پاسخگویی سریع به آسیب دیدگان ناشی از حوادث جاده‌ای و ایجاد امنیت و اطمینان خاطر برای مسافرین نوروزی اجرا می‌شود، بیان داشت: با اجرای این طرح ۱۰ تیم ثابت، شش تیم سیار و دو پست موقت در گردنه گیان و ابراهیم‌آباد در استان به ارائه خدمات می‌پردازند.

این مسئول رهاسازی و اسکان آسیب‌دیدگان و تحویل اقلام امدادی به در راه ماندگان در صورت لزوم در حوادث جاده‌ای، ارائه خدمات درمانی در پست‌های منتخب توسط پزشک و پرستار در طول طرح، ارائه آموزش‌ه‌ای امدادی به مسافرین و برقراری پست امداد هوایی به مدت یک هفته در سطح استان به منظور ارائه خدمات امدادی مطلوب‌تر انجام خواهد شد.

سلیمی در پایان اذعان داشت: تمام امدادگران شرکت کننده در این طرح در روزهای ۲۱ و ۲۲ اسفند ماه جاری طی دوره بازآموزی آموزش‌های لازم را در این زمینه فرا خواهند گرفت.

/ 0 نظر / 11 بازدید