اخبار استان مرکزی

پایگاه اطلاع رسانی استان مرکزی( شهرستانهای -آشتیان- اراک- تفرش- خمین- خنداب- دلیجان- زرندیه- ساوه- شازند-فراهان- کمیجان- محلات)

 
خداحافظی بهمن اخوان از مردم تفرش ، آشتیان و فراهان
نویسنده : مدیریت - ساعت ٩:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/۱٦
 

گروه سیاسی: بهمن اخوان، نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با عطریاس اعلام کردکه« در انتخابات مجلس نهم کاندیدا نمی شوم». اظهار نظر این نماینده استان در مجلس، جدای از تحلیل های محلی و منطقه ای در سطح استان و کشور نیز بحث های فراوانی به دنبال خواهد داشت.


آنها که اخوان را می شناسند، در صراحت لهجه و تاثیرگذاری وی در معادلات محلی و ملی هیچ شک و تردیدی ندارند. اخوان چه آنگاه که در مجلس ششم با اکثریت اصلاح طلب، به دفاع تمام عیار از اندیشه و مرام اصولگرایی پرداخت و چه آن گاه در انتخابات ششمین دوره ریاست جمهوری به صورت تمام قد به حمایت از هاشمی رفسنجانی پرداخت، همگی نشان از ویژگی های این نماینده منحصر به فرد منطقه دارد.
بهمن اخوان در حوزه محلی و منطقه ای و در سطح حوزه انتخابیه از موثرترین نمایندگان استان بوده است. او توانست با پیگیری های فراوان سرانجام فراهان را شهرستان کند و هر چند این موضوع چندان به مذاق تفرشی ها خوش نیامد، اما می توان اخوان را در مجموع نماینده ای با ویژگی های تاثیر گذاری بالا در حوزه انتخابیه دانست.
بهمن اخوان در انتخابات ریاست جمهوری گذشته به صورت تمام قد به دفاع از منتقد احمدی نژاد پرداخت و در کنار میرحسین موسوی قرار گرفت. هر چند بعد از حوادث پس از انتخابات عملکرد و خط خود را از موسوی جدا کرد؛ اما انتقاد از دولت احمدی نژاد به خصوص در حوزه های اقتصادی و صنعتی موضوعی بود که همواره در موضع گیری هایش مدنظر داشته است.
از نگاه بهمن اخوان، شاقول نظام رهبری است و هر گونه انحرافی از این خط می تواند آسیب های خود را به نظام و کشور وارد کند. او منتقد جدی دولت اصولگرا و سیاست های اقتصادی دولت است. او منتقد طرح هدفمندی یارانه ها به شکل کنونی بوده و آن را نوعی گدا پروری می داند و معتقد است اگر مجلس به وظایف نظارتی خود به طور جدی عمل می کرد، مسئله ای مانند اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی در نظام بانکی کشور ایجاد نمی شد.
بهمن اخوان در آخرین موضع گیری هایش گفته است عبور از احمدی نژاد، زیر سوال بردن رهبری نیست و انتقاد از دولت نه تنها تضعیف نظام و رهبری نیست، بلکه نمادی از آزادی و مردم سالاری است و سبب تقویت دولت و نظام می شود. اعتقادات اخوان به همین جا ختم نشد. بهمن اخوان در ششم مهر ماه سال 90 و پس از اقدام به استعفای علی مطهری، در اعتراضی به اقدام هیات رئیسه درباره طرح سوال از رئیس جمهور اعلام کرد که استعفا می دهد، هر چند عملا این تنها استعفای علی مطهری بود که اعلام وصول شد.
اما اکنون پس از تمامی این وقایع بهمن اخوان در تصمیمی ناگهانی اعلام کرده است که در انتخابات دور آینده، کاندیدا نمی شود. هر چند دقیقا مشخص نیست اخوان فقط از حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان کاندیدا نمی شود یا اصولا در انتخابات آتی از هیچ حوزه دیگری نیز کاندیدا نخواهد شد.
اما بسیاری از نیروهای سیاسی بر این عقیده اند که اخوان بماند بهتر است. چرا که او را کاندیدایی تاثیرگذار برای حوزه تفرش، آشتیان و فراهان می دانند که عدم حضورش باعث ایجاد خلاء در این حوزه خواهد شد.
به هر حال باید منتظر ماند و دید که آیا اخوان در تصمیمش تجدیدنظر می کند و در انتخابات حاضر می شود یا اصولگرایان باید به فکر شخص دیگری برای حضور در عرصه نمایندگی در حوزه انتخابیه تفرش، فراهان و آشتیان باشند.